Василь Барилюк, директор Львівського ОЦЗ про «безробітних»

05.03.2019

Василь Барилюк, директор Львівського обласного центру зайнятості про «безробітних» у прикордонних районах.

У прикордонних районах Львівської області 70% працездатного населення не сплачує ЄСВ, офіційно вони — безробітні. При цьому на подвір’ях припарковані прекрасні автомобілі. Це — проблема, її потрібно вирішувати.

Наприклад, внести до закону про зайнятість обмеження по перебуванню за кордоном для людей, що стоять на обліку в центрі зайнятості, мають статус безробітного та отримують допомогу. В робочі години робочих днів вони не повинні перетинати державний кордон. В цей час потрібно шукати роботу, займатися підвищенням кваліфікації і тд. В іншому випадку — ця людина просто прийшла, можливо, навіть, домовилась із нашим консультантом, їй зарахували відвідування, отримала допомогу і щасливо продовжує працювати за кордоном чи займатись своїм бізнесом.

Будь хто має право поїхати куди завгодно, без питань, але на цей час повинна бути припинена виплата допомоги з безробіття у зв‘язку з тим, що «безробітний», очевидно, займається якоюсь іншою діяльністю.

Можна обмежити кількість днів перебування за кордоном — якщо це 5 і більших днів, таке перебування вимагає коштів — як мінімум, 50 євро на день. Якщо мета поїздки пізнавальна — значить, «безробітний» не перебуває у скрутному становищі. Коли хтось 20 днів на місяць перебуває за кордоном — він явно працює і соціальні виплати отримувати не повинен. Не може людина одночасно працювати за кордоном і отримувати соцдопомогу за рахунок платників податків, це несправедливо.

Проект «Рука допомоги» дав можливість частині цих людей легалізуватись. Наприклад, у Мостиському районі було 11 чоловік «малозабезпечених», деякі з них говорять про легалізацію своєї діяльності відкритим текстом. І, на мій погляд, в цьому немає нічого поганого.


до переліку новин

партнери проекту