Андрій Рева розповів, як в Україні переселенців виводять з бідності

28.12.2018

В Україні у 2018 році було працевлаштовано майже 40% малозабезпечених громадян і внутрішньо переміщених осіб (ВПО) за допомогою пілотного проекту «Рука допомоги». Як передає кореспондент «Донецьких новин», про це під час своєї підсумкової прес-конференції 22 грудня в Києві заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

«Особливу увагу хочу звернути на реалізацію в 6 областях України пілотного проекту «Рука допомоги», спрямованого на виведення малозабезпечених сімей і переселенців зі стану бідності, шляхом надання їм допомоги у працевлаштуванні. Результатом такої роботи стало працевлаштування майже 40% малозабезпечених громадян і ВПО, які знайшли роботу у роботодавців. 16% були залучені до громадських робіт, 4,3% було надано допомогу на відкриття власної справи», – сказав він.

За даними Реви, в цілому, було подано 243 заяви, забезпечено фінансування в рамках 213 заяв. «Я особисто спілкувався з цими людьми. Ці люди практично почали нове життя. Прості люди, які раніше хтось був найманим працівником, хтось взагалі не працював. Але вони відкрили власну справу і у них повністю змінилася ментальність. Був переселенець, у якого бандити в Луганській області відібрали його власне виробництво, він випускав міні пральні машини. Він приїхав сюди абсолютно без нічого. Завдяки цьому проекту йому вдалося отримати обладнання та він відновив виробництво вже тут. Ще й більше 20 чоловік у нього працює на цьому підприємстві. Переселенка, яка у Полтавській області виготовляє горіхову пасту і теж закликає інших людей до трудової діяльності. Є величезна кількість прикладів, які показують, що навіть при мінімальній підтримці держави люди наші абсолютно здатні показувати чудеса і приклади вміння починати власну справу практично на рівному місці. Це говорить про величезний потенціал, який є у наших людей», – розповів міністр соцполітики.

Рева зазначив. що завдання держави підтримувати таких людей «через такі програми».

Також він розповів, що з 8 400 переселенців, які шукали роботу, Державною службою зайнятості було працевлаштовано 5 200 осіб.

 

Джерело: "Донецкие новости"


до переліку новин

партнери проекту