Перша учасниця проекту достроково погасила всю суму фіндопомоги

27.11.2018

Марина Зенцова, підприємниця, яка започаткувала у Харкові власну справу із продажу меблів, сплатила майже 175 тис гривень єдиного податку протягом лише трьох кварталів 2018 року. Оскільки сума сплачених податків перевищила суму поворотної фінансової допомоги на започаткування власної справи, яку вона отримала, повертати їй вже нічого не потрібно.

Коли на Схід України прийшла війна, Марина Зенцова, бухгалтер зі стажем, переїхала із двома дітьми із Луганська до Харкова. Тут жінка швидко знайшла роботу за фахом і працювала на державному підприємстві допоки не дізналася про пілотний проект «Рука допомоги», який допомагає внутрішньо переміщеним особам започаткувати бізнес.

«Марина Олександрівна — дуже енергійна та підприємлива. Учасників, які з такою оперативністю приймали б рішення, ми ще не бачили. В січні 2018 року вона дізналася про проект і вже за тиждень в неї був готовий бізнес-план з продажу меблів. В лютому комісія з реалізації проекту «Рука допомоги» у Харківській області затвердила бізнес-план та прийняла рішення про надання поворотної фінансової допомоги на суму 42 тис. гривень на обладнання для збірки меблів та техніку для облаштування офісу», — розповідає Ольга Юзвінська, фахівець з питань зайнятості Харківського міського центру зайнятості.

З постачальниками меблів, як і з замовниками, Марина мала домовленості ще на етапі захисту бізнес-плану, тож взялася до роботи одразу. Згідно із податковою декларацією учасниці, на кінець жовтня її дохід склав майже 3,5 млн гривень, а сума сплачених податків – 174 тис грн. Таким чином, Марина Зенцова виконала свої зобов´язання перед державою в рамках проекту «Рука допомоги» та продовжить підприємницьку діяльність самостійно.

Такий блискавичний успіх зумовлений великим оборотом бізнесу: Марина Олександрівна швидко знайшла покупців, які забезпечили великі замовлення. А допомогла їй у цьому державна система відкритих тендерів ProZorro – саме участь у тендерах з постачання меблів для навчальних закладів лягла в основу бізнес-плану. Багаторічний досвід роботи з бухгалтерією і аудитом, знання галузі, вміння працювати з документами та невичерпна енергія дозволили швидко стати на ноги.

Оскільки Марина була вимушена залишити свою малу батьківщину, для неї було дуже важливо мати можливість брати участь у відновленні інфраструктури рідної Луганщини. Участь у проекті «Рука допомоги» нарешті дала їй таку можливість. Замовниками стали школи, інтернати та лікарні у Северодонецьку, Сватовому та інших населених пунктах на контрольованих Україною територіях. Члени комісії, що здійснює моніторинг ведення бізнесу учасників проекту, кажуть – у підприємниці не було жодного місяця, в якому б вона не уклала бодай двох контрактів.


до переліку новин

партнери проекту