На Харківщині 13 підприємців отримають мікрокредити на розширення бізнесу

07.11.2018

На Харківщині бізнес дедалі активніше бере участь у пілотному проекті «Рука допомоги», створюючи робочі місця для малозабезпечених українців, вимушених переселенців та звільнених воїнів АТО.

6 листопада одразу 13 суб’єктів господарювання отримали схвалення комісії з реалізації проекту, а отже – отримають і поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на закупівлю обладнання. Що ж це за бізнес?

З 13 суб’єктів 11 – це фізичні особи-підприємці, які представляють місцевий малий бізнес. При чому 8 із них – це підприємства, розташовані в містах районного значення та СМТ – Зачепилівка, Богодухів, Куп'янськ, Ізюм, Нова Володага та Сахновщина.  Таким чином, проект «Рука допомоги» не лише допомагає у пошуку роботи там, де робочих місць зазвичай не вистачає, а й підтримує мале підприємництво в регіонах.

Серед таких підприємців більшість пов’язані зі сферою громадького харчування – це піцерія, фаст-фуд, продовольчі магазини та кафе. Однак є й виробники – в Богодухові підприємець планує розширити виробництво меблів.

Іноді малим бізнесом володіють подружжя, друзі або партнери, де обидва – зареєстровані як ФОПи. Відповідно, в разі працевлаштування чотирьох осіб з числа вразливих верств населення, вони мають право отримати дві поворотні допомоги. Так, двоє підприємців з Ізюму візьмуть два мікрокредити на розвиток своєї мережі пекарень «Пиріжок».

Іще 5 суб’єктів – зареєстровані безпосередньо в Харкові. Тут представлені абсолютно різні галузі – ветеринарна клініка, відомий бренд весільних суконь, що працює в тому числі на експорт та бар, розташований в новому Харківському технопарку.

Серед нових партнерів проекту – дві компанії, зареєстровані як товариства з обмеженою відповідальністью. Одна з найстаріших хімчисток Харкова «Колір» (50 років на ринку) розширює спектр послуг і тепер надаватиме послуги клінінгу, а мережа медичних клінік «ОН Клінік», яка має 9 медзакладів по всій країні, закупить нову техніку.


до переліку новин

партнери проекту