Як жінці, яка любить шиття, допомогли здійснити мрію

11.10.2018

Жителька Львівщини серед 180 щасливчиків, яким Мінсоцполітики та Світовий банк виділили кошти на започаткування власного бізнесу

Катерина Дубик мешкає у Миколаєві, що на Львівщині. Усе життя жінка професійно шила. Проте, обставини змусили її отримати статус «малозабезпеченої». Вона – мати двох дітей, батьки її далеко, тому декретну відпустку довелося продовжити і доглядати за дітьми. Син – малий бешкетник та футболіст, донечка – мріє про танці. Щоб заробити гроші, Катерина шила одяг вдома. Незважаючи на фінансові труднощі, завжди купувала якісний матеріал та професійно виконувала свою роботу.

«Дуже складно було поєднувати дім, материнство та роботу. Ночами шила, а зранку відводила дітей до школи. Навіть будучи вагітною, перед пологами дошивала сукні», – ділиться Катерина.

Згодом жінка стала на облік у Миколаївський Центр зайнятості. Там її направили на курси з написання бізнес-планів. Аби отримати підтвердження, потрібно було створити свій власний план. Катерина одразу вхопилася за можливість, адже мала роботу, якою займалася довгий час.

«До мене зателефонували із соцзахисту  і запропонували взяти участь у проекті. Я разом із їхнім представником та людиною із Центру зайнятості поїхала до Львова захищати власний бізнес-план. Це було ательє. Зібрали спеціальну комісію, і я переконала усіх, що справді потребую допомоги і знаю чого хочу від життя», – згадує жінка.

Так Катерина Дубик отримала 68 тисяч гривень на обладнання для власного ательє-студії «N&KHandmade». За ці кошти вдалося купити три безшумні швейні машини, п’ятинитковий оверлок, професійний прасувальний стіл та парогенератор.

«У квітні цього року у нас було відкриття. Я розуміла, що сама не впораюся, адже обсяг замовлень є досить великий. За час роботи вдома мала своїх клієнтів. Так до мене на роботу прийшла моя хороша знайома,  ще одну жінку знайшла за оголошенням. Втрьох ми виконуємо роботу, яка має неабиякий попит на ринку», – ділиться Катерина.

У майбутньому жінка хоче розширити ательє:

«На місці засиджуватися не буду. Хочеться чогось більшого у своїй сфері. Планую займатися пошиттям ексклюзивних речей та навіть шити одяг для великих підприємств».

Як пояснила «Львівській газеті» начальниця управління з питань праці та сімейної політики ЛОДА Уляна Дорош, отримати фінансування від проекту «Рука допомоги» можуть переселенці та люди із малозабезпечених сімей.

Кожному учаснику програми можуть виділити до 70 тисяч гривень для старту власної справи. За словами Уляни Дорош, кількості місць на участь у проекті достатньо. Часових рамок, доки ще можна подаватись – наразі не виставляють. Головне, аби було бажання. Щоб податись на участь у проекті, потрібно підтвердити свій статус та пройти двотижневі курси при Центрі зайнятості.

 

Автор: Світлана Самборська, "Львівська газета" 


до переліку новин

партнери проекту