#ЯОБИРАЮБІЗНЕС: Іван Федорич навчає школярів програмуванню

05.10.2018

Бізнес повинен бути не лише прибутковим, але й суспільно корисним

Так вважає Іван Федорич, багатодітний батько, колишній малозабезпечений, котрий завдяки проекту "Рука допомоги" відкрив власну справу і тепер навчає маленьких школярів програмуванню та азам робототехніки.

– Інформацію про експеримент випадково дізнався у фахівців управління соціального захисту населення, звідки мене скерували до міського центру занятості, – розповідає про шлях до успіху Іван Михайлович. – А вже у Будинку праці я отримав повний пакет послуг: якісні консультації, моральну підтримку, допомогу у виповненні бізнес-плану тощо.

Початкуючий підприємець особливо тепло відгукується про мотиваційні курси, під час яких довідався чимало цікавої, а головне корисної інформації.

За словами підприємця, коли обирав сферу, в якій реалізовуватиме свій трудовий потенціал, ставив за мету знайти не лише прибуткову нішу, але й суспільно корисну. «У мене п’ятеро дітей, двоє з них – школярі, – каже І. Федорич. – На жаль, українська освіта значно відстає у розвитку від світових трендів. До прикладу, такі напрями навчання як програмування та інжиніринг закордоном є у кожній звичайній школі. Натомість у нас їх можна опанувати лише у приватних закладах. Відверто кажучи, я не маю можливості викладати за якісний вишкіл дітей 60-70 тисяч гривень у рік, тому подумав: чому б самому не організувати такі гуртки та ще й у державних установах».

Презентація його бізнес-ідеї була настільки неординарною і водночас конструктивною та інформативною, що члени комісії з реалізації проекту «Рука допомоги», одностайно проголосували за те, щоб у Львові на одного самозайнятого стало більше.

Аби розпочати власну справу, І. Федович на поворотну фіндопомогу закупив 4 ноутбуки та 5 спеціальних наборів леґо. Тепер він проводить заняття у сихівських школах, розповідаючи учням молодших класів, чому програмування та робототехніка нині є такими затребуваними у світі, допомагає створювати перші конструкції, підбадьорює школярів, а головне – демонструє, що успішним можна бути і на рідній землі, якщо крок за кроком йти до мети, працювати, не покладаючи рук, і вірити у власні сили.

– Я від самого початку був переконаний, що в мене неодмінно все вийде, – говорить Іван. – Адже мав неабияку підтримку та опору, а саме діточок і кохану дружину.

Іван Михайлович задоволений співпрацею зі службою зайнятості, радить краянам, котрі стоять на роздоріжжі трудового майбутнього, не вирушати до сусідніх країн на заробітки, а шукати роботу вдома. «Такі закордонні вояжі нічого доброго не віщують: адже зелені папірці не замінять дітям батьківської ласки та любові, а гідну працю можна знайти і в Україні», – підсумував І. Федорич.

 

Джерело: Львівський ОЦЗ


до переліку новин

партнери проекту