#ЯОБИРАЮБІЗНЕС: Леонід Багнюк започаткував власну фотостудію

17.05.2018

Мешканець міста Радехів (Львівська область) Леонід Багнюк – колишній малозабезпечений, а нині – самозайнятий фотограф і відеооператор.

Свого часу він здобув технічну освіту, після університету три роки працював інженером-конструктором на двох заводах в Луцьку, потім соціальним працівником, але згодом втратив офіційний заробіток, відтак підшукати прийнятне місце праці у маленькому містечку було доволі складно, та й дружина перебувала у відпустці для догляду за дітьми. Довелося звернутися до центру зайнятості. Саме там йому запропонували скористатися можливістю змінити статус отримувача державної допомоги на бізнесмена і він, не довго думаючи, погодився. Проведене тестування засвідчило, що Леонід має неабиякий підприємницький хист, організаторські та комунікативні здібності. Далі треба було визначитися з видом діяльності, обдумати, яку економічну нішу зайняти, аби отримувати і задоволення від роботи, і матеріальні стимули. Думка прийшла миттєво – надавати фото- та відеопослуги.

«У нас на весь район лише 4-5 операторів чи фотографів, а попит на відмінну зйомку весілля, випускного, хрестин та інших, не менш важливих, подій чималий, – впевнено розповідає підприємець-початківець. – Я не хвилююся, що не матиму замовлень, адже фотосправою займаюся понад десять літ, намагаюся надавати послуги швидко і водночас якісно. Свій перший фотоапарат купив на другу зарплату, у далекому 2005 році, відтоді й не випускаю його з рук», – додав чоловік.

Леонід Багнюк – самоучка. Чимало корисної інформації почерпнув з Інтернету, переглядаючи низку відеоуроків, у тому числі платних. Спілкування з досвідченими майстрами також поліпшило його професійний рівень. Та чи не найбільшою мотивацію, допомогою, підтримкою і таким собі бізнес-партнером стала дружина, котра щиро повірила в успіх коханого. Під час нашої бесіди вона ні на хвилину не відходить від чоловіка, дещо підказує, коментує та постійно жартує.

«Ми щиро вдячні фахівцям центру зайнятості за їхні консультації, поміч у написанні бізнес-плану, всесторонню опіку та супровід», – з теплотою в голосі відгукується подружжя Багнюків про працівників урядової установи.

Успішно захистивши комерційну ідею перед комісією, Леонід отримав майже 70,5 тисяч гривень на придбання фотокамери Panasonic і двох об’єктивів. Такі обновки забезпечать надання більш якісних послуг, чіткішу картинку на екрані, а отже – приваблять нових клієнтів. Він зазначає, що наразі працює вдома, адже винаймати студію немає потреби.

Колишній безробітний неодноразово акцентував, що Проект "Рука допомоги" – надзвичайно важливий, позаяк стимулює малозабезпечених краян вийти із зони комфорту, спробувати щось нове і таким чином стати фінансово незалежним.

 

Джерело: Львівський ОЦЗ


до переліку новин

партнери проекту