#ЯОБИРАЮБІЗНЕС: Богдан Кошарецький відкрив власну автомайстерню

15.05.2018

Мешканець міста Буськ (Львівська область) Богдан Кошарецький з дитинства був завзятим автолюбителем – весь вільний час займався вивченням та ремонтом машин. 

«Я майстер-самоучка, – розповідає чоловік. – Ремонтом авто займаюся десь років дев’ять. Останнє моє місце праці було на меблевому виробництві, та, відпрацювавши восьмигодинну зміну, все одно знаходив час повозитися в автомобілях. По-перше, люблю цю справу, а по-друге – таким чином приносив у сім’ю додатковий заробіток».

«Спеціаліст, що працює в управлінні соціального захисту, якось розповіла мені про експеримент, який проходить на Львівщині. Мовляв, держава дає безвідсоткову позику до 70 тисяч гривень для закупівлі обладнання тим членам малозабезпечених родин, хто відкриє власний бізнес. Тоді й подумав, що це – вигідно, бо можна придбати потрібне устаткування, розширити спектр послуг, поліпшити їхню якість, а значить стати більш конкурентоспроможним», – додав Богдан.

У Буському районному центрі зайнятості Богдан Ігорович отримав низку консультацій щодо ведення підприємницької діяльності, відвідав тематичні семінари, поспілкувався з представниками фіскальної служби, Пенсійного фонду. А ось над написанням бізнес-плану трудився разом з дружиною, бухгалтером за освітою. Вона допомогла сформувати фінансову частину: розрахувати затрати, термін окупності бізнесу, орієнтовний час прибутку та ін. За кошти, що надаються учасникам пілотного проекту «Рука допомоги», вирішив купити мийне обладнання «Керхер» з насосом і електричним двигуном, а ще – балансувальний і шиномонтажний стенди.

«В одному гаражному приміщенні, де є оглядова яма, ремонтую двигуни та ходову, а інше використовую для мийки автомобілів. З придбаним професійним обладнанням мої послуги стали вищої якості. Оскільки ще не пробив свердловину на воду, то наразі «Керхер» не використовую. Та до кінця цього місяця і мийне устаткування піде в рух. Восени планую прийняти на роботу двох помічників, бо сам не встигаю впоратися із замовленнями», – ділиться планами Б. Кошарецький.

За його словами, відкриття власної справи його ще більше дисциплінувало та заохотило до роботи, а проект «Рука допомоги» дозволив перетворити хобі на прибутковий бізнес. 

 

Джерело: Львівський ОЦЗ


до переліку новин

партнери проекту